The prosecution discovered a connection between one of the defendants and one of the witnesses of the BKV case on a famous public page, but because the concerned didn’t deny their professional connection the exposure became „pointless”.
On the Kecskemét Tribune on the Tuesday’s hearing of the Hagyó case which is called after Hagyó Miklós, the former MSZP politician who were the deputy lord mayor and the defendant I in the case, it turned out: they changed the basis of a few accusation so then the prosecution can verify their concept.
János Homonnai
On the hearing, the court heard BKV’s subcontractor. The prosecution questions for the leaders of the companies’ trend to prove that a few of the communicational and marketing contracts were unneeded, but the standpoint of the prosecution didn’t have any confirmation. One of the witness said, that the BKV’S own apparatus would be unable to do the ordered graphic and other creative works.
According to his professional standpoint at the big companies it doesn’t happen that for tasks like this they constantly maintain an own, inside, expensive manpower.
R. Miklós defendant reminded that the prosecution before in the indictment stated that the company didn’t fulfilled the task of the contract. When during the process it turned out that the contract did fulfilled they changed the accusation so that the task – however it was fulfilled – it was unneeded. „If we have a hat on our head that’s the problem, if we don’t have then that’s the problem” – commented this (in the case several times returning prosecution practice) one of the defendant.
Source: http://www.nepszava.hu/articles/article.php?id=631261
Original:
BKV-per: közösségi oldalon nyomozott az ügyészség
Kapcsolatot fedezett fel az ügyészség a BKV-per egyik tanúja illetve vádlottja között az egyik népszerű közösségi oldalon, de mivel az érintettek nem tagadták szakmai kapcsolatukat, a leleplezés "értelmetlennek" bizonyult.
A Kecskeméti Törvényszéken az elsőrendű vádlott Hagyó Miklós volt MSZP-s főpolgármester-helyettes után Hagyó-perként is emlegetett büntetőeljárás keddi tárgyalási napján kiderült az is: a vád egyes állításait alapjaiban változtatták meg, hogy az ügyészség igazolhassa koncepcióját.
A tárgyaláson BKV-s alvállalkozókat hallgatott meg a bíróság. A cégvezetőkhöz intézett ügyészi kérdések arra irányultak, hogy bizonyítsák az egyes kommunikációs- és marketing-szerződések szükségtelenségét, ám a vád álláspontja most sem nyert megerősítést. Az egyik tanú elmondta, a BKV saját apparátusa képtelen lett volna a megrendelt grafikai és egyéb kreatív munkákat elvégezni.
Szakmai álláspontja szerint a nagyvállalatoknál egyébként sem fordul elő, hogy ilyen jellegű feladatokra saját, belsős, költséges munkaerőt tartanak fenn folyamatosan.
R. Miklós vádlott emlékeztetett, hogy az ügyészség korábban azt állította a vádiratban, hogy a cég a szerződéses feladatát nem teljesítette. Mikor menetközben kiderült, hogy a szerződés mégis teljesült, a vádat úgy módosították, hogy a feladat - bár elvégeztetett - szükségtelen volt. "Ha van rajtunk sapka, az a baj, ha nincs, akkor meg az" - kommentálta ezt, az ügyben többször visszatérő ügyészségi gyakorlatot az egyik vádlott.
A tárgyalás egyetlen sikerélménye Homonnai János ügyész számára az volt, amikor leleplezte az egyik tanút, hogy egy népszerű közösségi oldalon L. Ottó vádlott ismerőse. Az érintettek ezt azonos szakmai közösséghez való tartozással, és korábbi munkakapcsolatukkal magyarázták. Jelezték, az internetes ismeretség nem számít valós baráti kapcsolatnak. L. Ottó ezt követően a tárgyalás szünetében ismerősnek jelölte ugyanezen a közösségi oldalon az ügyészt, egy másik vádlott pedig nehezményezte, hogy az ügyben korábban eljáró másik ügyész, Kutron Katalin őt nem igazolta vissza ismerősként.
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése